Vége a tanévnek, kezdődnek a várva-várt nyaralások. Aki külföldre készül, bizonyára tudja, hogy utasbiztosítás nélkül elindulni eléggé kockázatos, de egyéb fontos tényezőkre is érdemes figyelni.
Utazási okmányok rendben vannak?
Mindig ellenőrizzük, hogy a célállomásnak milyen előírásai vannak, és úti okmányaink érvényessége ennek megfelelő, például van, ahol az útlevélnek még legalább fél évig érvényesnek kell lennie.
Hogyan használhatom a mobilomat és az internetet külföldön?
Már utazás előtt érdemes tájékozódni mobil szolgáltatónknál, hogy abban az országban, ahová utazni készülünk, milyen tarifával telefonálhatunk, illetve használhatunk mobilinternetet. Ne utólag jöjjön a kellemetlen meglepetés egy nem várt számla képében.
Bankkártyámat biztonsággal használhatom?
Ha ritkán utazunk külföldre, és emiatt a bankkártyánkat zömmel Magyarországon használjuk, előfordulhat az a helyzet, hogy a szokásainktól eltérő, külföldi használat során letiltják a kártyánkat. Utazás előtt ne felejtsük el jelezni a bankunknál, hogy hová és milyen időtartamra utazunk el.
Utasbiztosítás!
Bármennyire is vigyázunk, váratlan helyzet mindig adódhat. Akár egy ártatlan bokaficam, gyomorrontás vagy napszúrás is vonhat maga után orvosi ellátás szükségét, ami külföldön elérheti a több százezres, vagy akár milliós nagyságrendet is. Napi szinten már néhány száz forintból megoldható a biztosítás.
Sokan nyugodtan indulnak útra, hiszen a hitelkártyájukhoz társul utasbiztosítás. Itt fontos ellenőrizni, hogy milyen fedezetről van szó, mert sok esetben ezek a biztosítások nem fedezik a nagyobb vészhelyzetek vaskos költségeit.