Régi Lakástakarék új köntösben
A lakástakarékpénztári szerződés lehetővé teszi, hogy havi rendszeres befizetésekkel építsük fel lakáscélú megtakarításainkat. Ezzel a fix futamidejű megtakarítással könnyebben érhetők el az otthonvásárlással, felújítással vagy akár lakáshitel előtörlesztéssel kapcsolatos célok. Az aktuális lakástakarékok akár 30%-os kamatbónuszt kínálnak a befizetett összegekre, emellett a betéti kamat is jár, és a megtakarítási időszak végén kedvezményes lakáshitel igénylésére nyílhat lehetőség.
Kik jogosultak a Munkáshitelre?
A Munkáshitel feltételei
A kölcsönkérelem elbírálási feltételei
Mi történik, ha nem teljesülnek a feltételek?
Büntetőkamat számítása
Munkáshitel büntetés kalkulátor
Saját gondolataim
Tartalomjegyzék
Mik jelenleg a Lakástakarék előnyei?
-
kamatadó-és szochó mentes megtakarítási forma -
a befektetett összegek után kamatbónusz járhat -
a számlanyitási díj elengedésére vonatkozó akciók érhetők el -
egyszerűsített lakáscél-igazolás, így például már nincs utólagos számlabemutatási kötelezettség egy felújításnál, vagy vásárlás esetén sem kell benyújtani az adásvételi szerződést -
az új LTP nincs adószámhoz kötve, így egy személy korlátlan szerződést köthet -
biztonságos, hiszen a befizetett összegeket védi az Országos Betétbiztosítási Alap
Mekkora hozam érhető el?
A lakástakarékpénztárak lehetőséget kínálnak a tudatos pénzügyi tervezéshez, hiszen előre meghatározott hozammal segítik a lakáscélú megtakarításokat. Az elérhető hozam a legkedvezőbb konstrukciók esetén 6% felett alakul. A piacon elérhető ajánlatok között nagy eltérések tapasztalhatók, így fontos alaposan összehasonlítani a különböző szolgáltatók kínálatát.
Miből tevődik össze a lakástakarék szerződés?
A befizetett megtakarítás összege, annak kamata, az ezen felül elérhető kamatbónusz vagy kamatprémium, és az opcionálisan felvehető hitel összege teszik ki a szerződés keretein belül elérhető pénzt.
Minden esetben jár a kamatbónusz/kamatprémium?
Meghatározott feltételek teljesítése esetén érhető el a kamatbónusz vagy kamatprémium. A szerződésben vállalt, havi rendszeres befizetések teljesítése és a lakáscélú felhasználásról szóló nyilatkozat megtétele fontos, illetve a szolgáltatónként meghatározott megtakarítási idő betartása.
Milyen költségek merülnek fel?
A szerződés indításakor számolni kell a számlanyitási díjjal, amely a teljes befizetett összeg egy százalékát teszi ki. Azonban számos akció lehetőséget biztosít arra, hogy ennek a díjnak a megfizetését elkerüljük, ha bizonyos feltételek teljesülnek. A szerződés fenntartása során rendszeres havi költség is felmerül, amely szolgáltatónként változó, 150 és 400 forint között mozog.
Milyen célokra használható fel és hogyan kell ezt igazolni a szolgáltató felé?
Számos lakáscélra használható fel az évek során összegyűjtött összeg: új és használt lakás vásárlására, építésre, bővítésre, felújításra, korszerűsítésre, meglévő hitelek elő-és végtörlesztésére, de akár gyermek, szülő lakáscéljának támogatására is. Az új konstrukciók nagy előnye, hogy egyszerűsítették a lakáscél igazolását, tehát már nem kell például felújítás esetén az összes költségre vonatkozóan számlát benyújtani.
A legkedvezőbb lakástakarékpénztári konstrukció kiválasztása szakértői segítséggel könnyedén megvalósítható. Mi biztosítjuk, hogy az ügyintézés gördülékeny és gyors legyen!
Nézd meg az ajánlatokat, kalkulálj pár kattintással!
Érdekel az új Lakástakarék!
Tartalomjegyzék